DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Josef Pospíchal - autor‚ výtvarník a ilustrátor :-)

***

Vítejte, přátelé, na stránce s vybranými ukázkami mé knižní a časopisecké ilustrační tvroby!

***

Obrázky a ilustrace na této stránce by měly být, oproti kolekci "LETEM SVĚTEM", prezentovány o něco šířeji a podrobněji. Tak snad se Ti budou, milý čtenáři, nejen líbit, ale zatoužíš, alespoň v myšlenkách, prožít část těch dobrodružství i na vlastní kůži... :-)

***

Kde zažijete to největší dobrodružství, když ne v opravdové džungli? Zlatý horský štít na Ostrově krále Gonga láká od nepaměti vědce i dobrodruhy. Dostat se na něj zatouží také Terka, Kuba a pes Kaňka. Jestli se jim to podaří a co všechno je čeká se dovíte v novém kresleném příběhu Není všechno zlato, co se třpytí... v časopise pro předškoláky z nakladatelství Fragment. "Haló, tady Čiko z Brazílie!", ilustrace je ukázkou z tzv. knížky na jméno "ZOO", nakladatelství Modrý slon. Knížka je o nedobrém pralesním duchovi a dvou nerozlučných kamarádech a kamarádkách. No a kdo by neznal malého Mauglího a jeho věrného přímluvce a učitele pantera Baghíru a jeho vlčí bratry...?

***

Myší detektivové jsou zpátky? Vypadá to tak. Jen co se trochu vzpamatovali ze zážitků z první výpravy, vydali se, i když ne zcela dobrovolně, na výpravu číslo dvě. Opustili svůj rodný dům, aby čelili nebezpečí v novém neznámém světě. Otík s Tomíkem, Aďko nebo Maťko už se na vás těší!

***

Vítejte v Bubákově, vítejte ve Strašákově! Jestliže se umíte bát, bojte se! Jestli to neumíte, tak se to hleďte co nejdříve naučit Knížka s laskavým vyprávěním Radka Adamce a Milana Zimmermanna je již mezi námi, stejně jako všechna strašidla v ní přebývající...

***

Následující ilustrace byly inspirovány biblickými příběhy a byly vytvořeny pro knihu Proč se co říká ....a další biblická úsloví. Desítky ilustrací v knize zobrazují mnohdy dramatické události a život známých i méně známých postav Starého a Nového Zákona. Postav a jejich osudů, které se v našem jazyce a přirovnáních uchovaly až do současnosti....

***

Co to znamená začít od Adama? Jaké je vlastně, to šalamounské rozhodnutí a proč je nevěřící Tomáš nevěřící? Proč se říká "myji si nad tím ruce" nebo co si představíme, když se řekne "po nás potopa...?"

***

***

***

***

Copyright by J. Pospíchal 2015. All rights reserved. www.saurik.websnadno.cz